Folyo Kesim Makinaları

folyo baskes
folyo baskes
folyo kesim baskes folyo

Folyo Kesim Makinaları Folyolar her alana baskı yapılarak kullanılmaktadır. Folyo üzerine bu baskıları plotter denilen makinalarla folyoları şekillendirme ve kesim cihazında istenen her şey yapılabilmektedir. Bu işlemede folyo kesim denilmektedir. Bu cihazı reklam ve tanıtım firmaları tarafınca kullanılmaktadır. Müşteri isteği doğrultusunda bilgisayar üzerinden ekrandaki görseli birebir basıp kesebilir. Plotter makinesi ile yazı, şekiller, desenler gibi her şeyin basılmasını sağlayabilirsiniz.

Kullanım alanlarının başlıcıları aşağıdaki listeki gibidir

-Fuar ve kongre
-Festival gibi iç mekanlarda, kısa süreli organizasyonlarda
-Tabela, cam, vitrin, cephe ve yönlendirme tabelaları gibi düz yüzeyler
-Araç yazılarında ve dekorasyon sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır.

Sektörde en çok kullanılan folyo çeşitleri aşağıdaki listedeki gibidir

-CAST (ARAÇ KAPLAMA) FOLYOLARI
-BASKI FOLYOLARI
-EKONOMİK KESİM FOLYOLARI
-YÜKSEK SERİ KESİM FOLYOLARI
-MIKNATISLI FOLYO
-FOSFORLU FOLYO
-TRANSPARAN VE TRANSLUZENT FOLYO
-KUMLAMAM FOLYO
-FOTOLÜMÜNE (GECE IŞIK VEREN) FOLYO

Orijinal tasarımlar oluşturmak için kullanılan yazılımdır ve otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi gelişmiş işlevlere sahiptir. Adobe Illustrator ve CorelDRAW gibi popüler grafik tasarım yazılımına benziyor. Ayrıca çizici üzerindeki kesme koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. EPS, AI, CMX ve PDF dosya türlerinin içe aktarılması desteklenmektedir. Diğer popüler tasarım yazılımlarıyla oluşturulan grafikler bu yazılıma aktarılabilir.

Folyo Kesim Makinaları ile Yapılanbilecekleriniz.

Ai formatında dosyaların, cmx formatında ve diğerlerinin Folyo Kesim ile Makinasına aktarılmasını destekler. Adobe Illustrator veya CorelDRAW gibi popüler tasarım yazılımlarıyla oluşturulan grafikler, dosya formatını dönüştürmeden içe aktarılabilir. Kesim işi, tasarım bir tasarımcı tarafından Adobe Illustrator veya CorelDRAW kullanılarak oluşturulmuş olsa bile sadece folyo kesim makinasının amacı kullanılarak yapılabilir.

Verimliliği artırmak ve gelişmiş tasarımlar oluşturmak için işlevlere sahip isteğe bağlı bir yazılımdır. Ek işlevler şunlardır: grafik ve karakterlerin dönüşümü, otomatik sıra numarası yerleştirme, barkod, elmas taklidi oluşturulması için şablonlar, iç içe yerleştirme, kesme çizgilerinin yönlü değiştirilmesi, kesme sırasının değiştirilmesi ve daha fazlası.

Müşteri isteği doğrultusunda bilgisayar üzerinden ekrandaki görseli birebir basıp kesebilir. Plotter makinesi ile yazı, şekiller, desenler gibi her şeyin basılmasını sağlayabilirsiniz.