Tabela

tabela firmaları

Reklam Tabelası ile Çevrenizde Farkedilir Olun

Günlük yaşantımızda 1000’den fazla reklama maruz kalıyoruz. Uzmanlar bu reklam bombardımanı içinde ortalama 6 ile 7 tanesinin hatırlandığını söylüyorlar. Hele ki dijital reklamcılığın hızlıca gelişmesi ile maruz kaldığımız reklam sayısı da muhtemelen daha yüksek sayılara ulaşmıştır.

İnsanlara direkt ve etkileyici mesaj veren reklam çeşitleri, daha akılda kalıcı ve geri dönüşü daha hızlı reklam araçları olmaktadır. Bu açıdan da etkileme ve dikkat çekme yönünden tabela reklamları sektöründeki en etkin reklam araçları konumundadır.

Tabela Tasarımı Neden Önemlidir?

Tabelalar, yayaların veya sürücülerin dikkatini çekmek için tasarlanmış olan açık hava reklamlar araçlarıdır. İş yerlerinin önlerine, duvarlarına yada kilit noktalara yerleştirilen tabelaların yaratıcı ve çarpıcı görünümleri ile insanların dikkatini çekmesi hedeflenir. Tabela reklamları büyük yada küçük ölçekli fark etmeden şirket sahiplerine çok farklı reklam imkânı sunarlar.

Reklam Tabela Hizmetleri

Açık hava reklamları hem görünürlüğü arttırmak hem de markayı kalıcı kılmak için çok etkilidir. Kartvizitler gibi tabelalar da sizi ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilere tanıtır. Tabelalar için 7 gün 24 saat çalışmakta olan satış elemanları da diyebiliriz.

Tabela Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Tabela tasarımları tabelanın konumlanacağı yer, vereceği bilgi, markanın logosu, firmanın kurumsal kimliği gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Kullanılan teknoloji de tabelaların farklılaşmasını sağlamakta olan bir unsurdur.

Işıklı Tabela

Işıklı tabela modelleri, içerisinde farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan tabelalardır. LED, neon, floresan gibi araçlar ile tabelanın fark edilmesi kolaylaşır. Genellikle dış mekânlarda kullanılır bu tabelalar gece daha olumlu sonuçlar verir.

Işıksız Tabela

İçerisinde aydınlatıcı bir malzeme kullanılmadan tasarımlanan tabelalardır. Gün ışığı olduğu sürece ekilidirler. Maliyeti ve uygulaması düşük olan ekonomik modeldir.

Ahşap Tabela

Ahşap üzerine tek renk veya renkli olarak tasarımı yapılan tabelalardır. Doğal bir malzeme olması sebebi ile farklı ve estetik bir dokunuş sunar.

Eczane Tabelası

Eczaneler tasarlanan tanıtıcı tabelalardır. Eczane tabelaları tasarımı yönetmelik kurallarına bağlı olarak tek çeşit üretilir. Kubik harfler kullanılır.

Kutu Harf Tabela (Kabartma Tabela)

Bu tarz tabelalar farklı nitelikteki malzemelerden (pleksi,aliminyum, paslanmaz krom) iki veya üç boyutlu olarak tasarımları yapılır. Özel üretim olarak yapılan bu tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak da kullanılabilir.

Totem Tabela

Işıklı veya ışıksız olarak ikiye ayrılan bu tabela çeşitleri genellikle otoyol kenarlarında, caddelerde, benzinlik ve fabrika önlerinde kullanılır Tabela kısmının altında yüksek ayaklar üzerine montaj yapılarak uzaktan görünmesi sağlanır. Büyük ölçekli tabela çeşitlerindendir.

Arazi Tabelası

Genellikle saç malzemelerden arazilerde bilgilendirme ve reklam amaçlı kullanılan tabela çeşitleridir.

Çatı Tabelası

Çatıların üzerinde büyük ölçekli tasarlanan tabelalardır. Uzaktan fark edilmesi için çok büyük olarak imal edilirler ve genellikle ışıklı kutu harf şeklinde üretilir.

Yönlendirme Tabelası

İşaret tabelası da denilen bu tabelalar ortak noktaların yerlerini göstermek amaçlı kullanılmaktadır.

İnşaat Tabelası

İnşaat veya şantiye tabelaları, inşaat alanlarında yapılan işler hakkında bilgi vermek amaçlı kullanılan tabelalardır.

Pilon Tabela

Uzaktan görülebilecek kadar yüksekte ve büyüklükte olan bu tabelalar, genellik karayolları boyunca benzin istasyonları veya restoranların yerini göstermek amaçlı bulunur. Bunlar tek başına bir firma için olabildiği gibi birkaç firmanın reklamını da yapabilmektedir.

Pleksi Tabela

Doğal şartlara dağınıklığı, uzun ömürlü olması ve ışığı iyi geçirmesi sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir tabela türüdür. Pleksi tabelalar başarılı bir görsellik de sunarlar.

LED Tabela

Işıklı tabelalardaki ışıklar yerine ledler konularak yapılmış tabelalardır. Led kullanıldığı için elektrik sarfiyatı son derece düşük olup, çok parlak ışık verir. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu tabelalar hem sabit hem de kayan yazı olarak dikkat çekici, kullanımı kolay ve estetik tabela çeşitleridir.