vinil baskı

branda baskı ankara

branda baskı ankara
ankara branda ve vinil baskı merkezi en uygun ve kaliteli hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimizi firmamıza bekliyoruz.

Vinil baskı nedir?

Vinil baskı, branda baskı biçiminde de adlandırılan baskı türü olmaktadır. Vinil PVC (Polivinil klorür) esaslı bir malzemedir. Binlerce bitmiş iş deneyimi ile vinil baskıda sektör lideriyiz. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin. Dijital baskı sektörünün ortaya çıkmasından önce reklamcılar, branda üstüne folyo kesimden yazılar yapıştırarak, afiş olarak kullanmaya başlamışlardır. Şimdilerde ise reklamcılar dijital baskı piyasasında branda vinil baskıyı baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyorlar. Vinil branda fiyatları hakkında bizlere ulaşarak kesinlikle fiyatlarımızı öğreniniz. Vinil malzeme sağlamlığı ilk başta olmak üzere esnekliği, görselliği ve uygun fiyatından ötürü pek çok alanda tercih edilir. Vinilin üstüne dijital baskı makineleri ile yapılan baskı işlemine vinil baskı denir. Açık hava reklam piyasasında, belkide en işlevsel ürün vinildir.

Vinil nedir?

Vinil petro kimyasallardan imal edilmiş, temeli plastikten oluşan organik bileşenli bir malzemedir. Bu vinil nedir sorusunun cevabı, PVC türünde bir branda malzeme olsada, bugün gözümüzün gördüğü hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Vinil bir baskı malzemesi olarak yapılan işlemle beraber vinil baskı olarak anılmaktadır. Bugün vinil tabela, afiş, bayrak, bina giydirme gibi akla ilk gelen uygulamaların hepsinde kullanılmaktadır. Vinil malzeme, çeşitli gramajlarda olup, 440gr. Ve 510gr. Vinil malzeme genellikle vinil germe tabela, vinil tabela, vinil reklam işleri için kullanılır. Daha ince olan 280gr. Ve 320gr. Vinil malzeme, vinil afiş işleri için kullanılır.

Vinil baskı fiyatları

Vinil baskı fiyatları hesaplanırken, kullanılan gramaj vinil fiyatlarını etkileyen hususlardan birisidir. Ucuz vinil baskı için kullanılan 280gr. Vinil malzeme, vinil afiş türünde kullanılır. Toplu üretimlerde vinil afiş fiyatları daha ucuz olabilmektedir. Her türlü vinil malzemeye aynı kalitede baskı yapmak başlıca görevlerimiz arasındadır. Vinil malzeme; Avrupa vinil , Uzakdoğu vinil, ışıklı vinil olarak kullanım yeri ve amacına göre çeşitlilik gösterir. Ayrıca vinil poster yapımı firmamızca titizlikle yürütülmektedir. Bu konu da deneyimli bir elden isteğinize uygun en hesaplı ve nitelikli hizmeti alabilirsiniz. Bu kadar fonksiyonel bir malzemenin, bir çeşidini her işte kullanamazsınız. Bize problem, size yol gösterelim.

Vinil germe baskı nerde kullanılır?

Kimyası gereği oldukça dayanıklı olan vinil germe genel olarak açık alanlarda reklam ve bayrak piyasasında afiş, ışıklı ışıksız tabela, totem, yol panosu, cephe giydirme v.B. ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Açık hava reklamda vinil germe önemli bir konumda bulunmakta ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Vinil germe çalışmalarımızı inceleyerek bizlere ulaşıp bu alanda nitelikli bir hizmet alabilirsiniz.

Vinil reklam baskı çeşitleri nelerdir?

Işıklı, ışıksız, dökme, lamine, mat ve parlak olarak vinil reklam baskı türleri bulunmaktadır. Ayrıca vinil reklam ürünleri kendi içerisinde gramaj olarakta çeşitlendirilir.Vinil Baskı Ankara.

Vinil Afiş Baskı nasıl yapılır?

Baskının nitelikli olması için, hazırlanan görsel çalışmanın da nitelikli olması gerektiğini hatırlatırız. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve resim kalitesinde olduğu net görülebilir. Vinil makinaya yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir. Vinil afiş baskı işlemi başlar. Baskı püskürtme sistemiyle yapılır. Baskı bittikten sonra makinadan alınır bir müddet dinlendirilir. Artık uygulanmaya hazırdır. Ayrı parçaların kaynak yapılarak birbirine eklenebilme özelliği nedeni ile istenen boyuta ulaşabilmektedir

Vinil baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

Vinil bir dış mekan ürünüdür bu sebeple solvent özlü ve yine solvent boya formatına uygun makinalarda püskürtme sistemiyle baskısı yapılır. Damla Reklam olarak bizim kullandığımız makinalar eco solventtir. (Solvent oranı düşük) makinalardır.

Vinil reklam baskıda ne tür malzeme kullanılır?

Vinilin baskısı yapıldıktan sonra, dikim, yapıştırma ya da kolon ihtiyacı var ise yapılır. Baskısı yapılan vinil reklam çalışmasını uygulamak için montaj malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Vinil baskı nasıl korunur?

Vinil baskı solvent bazlı boyalarla basılmaktadır. Solvent bazlı boyaların özelliği baskıdan hemen sonra kuruması ve malzemenin iliklerine kadar işlenmesidir. Bu sebeple iklim değişikliklerinden dolayı korunmaya ihtiyacı yoktur. Çok uzun süre güneş ışığına maruz kalmadıkça problem olmaz.

Vinil baskı iç mekanda kullanılırmı?

Vinil baskı iç mekanda da istenen alanda kullanılabilir, hiçbir problem ve sakınca bulunmamaktadır.