Alüminyum Etiket

alüminyum etiket

Alüminyum Etiket Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Alüminyum etiketler, dayanıklılığı birçok kirletici aşındırıcı maddeye ve hasar kaynağına karşı direnci nedeniyle metal etiketlerin en popüler malzemesi haline gelmiştir. Endüstride ki birçok farklı uygulama için Dünya çapında yaygın olarak kullanılırlar.

Projeleriniz için alüminyum etiket almadan önce, bu etiketlerin sağlayabileceği bazı önemli avantajları göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır. Bu metal etiketler çeşitli tiplerde ve dayanıklılık özelliklerinde üretilebilirler. Etiket çeşidi ve projenizi doğru eşleştirmek çok önemlidir.

En iyi alüminyum etiketi seçmenize yardımcı olmak için, bilmeniz gereken en yararlı şeylerden bazıları.

Alüminyum Etiketlerin Faydaları

Bu etiket türü, yıllarca okunabilir kalırken zorlu çevre koşullarına dayanıklılığı nedeniyle en çok istenen etiketlerden biridir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, en zorlu uygulamaları için bu dayanıklı etiketleri kullanılıyor.

İşte alüminyum etiketlerin sağladığı birçok faydadan birkaçı:

Uzun Kullanım Ömrü

Aşırı kötü ortamlarda bile, alüminyum etiketler 20 yıldan fazla ömre sahiptirler. Bu performans sektördeki en iyiler arasındadır ve bu kadar geniş bir ortam çeşitliliğinde iyi performans gösterebilen birkaç malzemeden biridir. Ayrıca, sıkı varlık takibi, öğe tanımlama ve ürün yaşam döngüsü yönetimi gereksinimlerine sahip havacılık veya savunma gibi yüksek düzeyde ki endüstrilerde popüler bir seçimdir.

Dayanıklılık

Çok çeşitli çevresel koşullarda, zorlu uygulamalar için mükemmel bir etiket seçimidir. Kimyasallara, neme, sıcaklığa, UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dirençleri sayesinde hemen hemen her yerde kullanılabilirler. Genellikle denizde uzun süre geçiren gemilerde ve petrol kulelerinde kullanılmak üzere bu etiket türü seçilmektedir. Bu aşırı zor şartlarda bile bu etiketler güvenilirdir, okunabilir ve bozulmadan kalır.

Görüntü Netliği

Çoğu alüminyum etiketin standart gümüş üzerine siyah tasarımı, okunması kolay net bir görünüm sağlar. Grafikler anodik bir katmanın altında korunduğundan, zorlu koşullara maruz kalsa bile yazıların silinme olasılığı çok düşüktür. Ek olarak, temiz ve profesyonel görünüm, bu etiketleri herhangi bir fabrika, depo veya endüstriyel operasyon için yüksek kaliteli bir seçim haline getirir.

Alüminyum etiketler, diğer etiket türlerine kıyasla zorlu çevre koşullarına dayanma konusunda çok üstündür. Eloksallı alüminyum etiketler, üstün görüntü kalitesi ve dayanıklılık sağlamak için alüminyumun anodik bir tabakasının altına kapatılmış net siyah grafiklere sahipken, bir yüzey katmanının altında bulunan herhangi bir renkteki grafiklere sahip eloksallı alüminyum etiketler aynı görüntü çözünürlüğü kalitesini ve dayanıklılığını sunmaz. Serigrafi baskılı alüminyum etiketler, alüminyum yüzeyine ekran baskılı görüntülere sahiptir ve aşınmaya ve solmaya maruz kalır.

Alüminyum Etiket Çeşitleri

Alüminyum birçok ortamda kullanılabildiğinden, etiket seçeneklerinin çoğu belirli uygulamalara göre kategorize edilir. Kullanılabilir seçenekleri gözden geçirmek, bu benzersiz kullanım örneklerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Bunlar en popüler türlerden bazılarıdır:

Alüminyum Etiket Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Folyo Etiketler:

İnce eloksallı alüminyum yüzey stoğu ile folyo etiketleri, esnek kurulum seçenekleri sunarken metalin mükemmel dayanıklılığını korur. Bu etiketler, konturlu veya dokulu yüzeylere sahip varlıklar da dahil olmak üzere yüksek performanslı, kalıcı basınca duyarlı bir yapıştırıcı ile her türlü ekipmana kolayca monte edilebilir.

Sert Etiketler:

Bu etiketler genellikle sık sık taşınan ve açık havada çok fazla zaman geçiren varlıklar da kullanılır. Birçok şirket, kalıcı bir varlık etiketleme çözümü olarak sert etiketleri kullanır.

Depo Zemin Etiketleri

Işığa duyarlı eloksallı alüminyum ile oluşturulan bu önceden basılmış barkod etiketleri, bir fabrika veya depo içindeki yüksek trafikli alanlara yerleştirilebilir. Yüksek performanslı bir yapıştırıcı ile monte edilebilir veya doğrudan zemin yüzeyine vidalanabilirler.

Palet Barkod Etiketleri:

Paletler, nakliye ve depolama sırasında önemli aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Alüminyum palet barkod etiketleri, kapsamlı bir varlık yönetimi ve envanter izleme programının bir parçası olarak paletlere kolayca takılabilir.

Alüminyum Barkod Etiketleri Üzerine Teflon:

Bu etiketler teflon kaplama ile kaplanmış bir alüminyum ile üretilmiştir. Bu kaplama, özellikle asidik veya kostik olabilecek boya ve diğer kimyasallara karşı ekstra direnç ekler.

Alüminyum Barkod Etiketleri:

Alüminyumun standart sıcaklık sınırı etkileyici bir 650 ° F’dir. Bu etiketler, sıcaklık direncini 1200 ° F’ye kadar uzatan ek bir işleme sürecinden geçer ve bu da onları endüstriyel yüksek ısılı proseslerde ve diğer zorlu ortamlarda kullanım için uygun hale getirir.

Lazerle İşaretlenebilir Etiket Boşlukları:

Benzersiz lazer markalama teknolojileri ile kullanım için optimize edilmiş üç farklı alüminyum etiket vardır. Bu etiketler açık havada kullanılabilir ve kuma ve diğer aşınma kaynaklarına karşı mükemmel dirence sahiptir.

Alüminyum Etiketleri Özelleştirme

Belirli bir etiket tasarımını seçtikten sonra, birçok özelliği teknik ve marka gereksinimlerine göre özelleştirebilirsiniz. Bazı etiket türleri için kullanılabilen benzersiz özelleştirme seçenekleri vardır.

Ancak bunlar en yaygın olanlardan bazılarıdır:

Standart spesifikasyonların dışındaki benzersiz ihtiyaçlar için özel boyutlar genellikle karşılanabilir.
Alüminyum alt tabakanın kalınlığı genellikle dayanıklılık gereksinimlerinize en iyi şekilde uyacak şekilde ayarlanabilir.
Barkod etiket tasarımının özelleştirilmesi yazı tiplerinin, barkod sembollerinin ve renklerin seçilmesini içerebilir.
Birçok alüminyum etiket türüne kurumsal bir logo da eklenebilir.

Bir yapıştırıcı veya vidalama yöntemi arasında seçim yapmak, beklenen etiketleme konumlarınıza ve öğelerin yüzey koşullarına bağlı olacaktır.
Mevcut pek çok seçenekle, alüminyum neredeyse tüm endüstrilerde en yaygın kullanılan etiket malzemelerinden biri olmaya devam etmektedir. Her etiket yapılandırmasını özel gereksinimlerinizle karşılaştırmak, ihtiyaçlarınız için mükemmel çözümü belirlemenize yardımcı olabilir. Damla Ajans gibi gibi güvenilir bir firmaya danışmak, seçiminizi optimize etmenize ve iş akışlarınıza mükemmel şekilde uyacak alüminyum etiketi satın almanıza ve kullanmanıza yardımcı olabilir.