Ankara Dijital Baskı Fiyatları

dijital baskı nedir.
dijital baskı nedir.
dijital baskı branda baskı poster baskı baskes folyo baskılı branda afiş baskı folyo baskı

Ankara Dijital Baskı Fiyatları Çeşitleri ve Fiyatları Yaşadığımız dünya her geçen gün bir önceki güne göre daha da fazla ürünleriyle karşımıza çıkıyor. Yaşanan teknolojik gelişmeler ve küreselleşen dünya da artık arz talep ilişkisi son yüz yılda hiç olmadığı kadar canlı, hareketli ve yönlendirmeye açık bir şekilde gelişiyor. Peki, bu arz talep ilişkisini yönlendiren faktörler neler ve bu nasıl yapılıyor? Bu sorunun cevabı reklamcılık sektörünün uzmanlık alanına giriyor. Reklamcılık her alanda her sektörde faaliyet gösteriyor.

Reklam olması için bir şeyin kesinlikle maddi bir değer ifade etmesi gerekmiyor tabi ki. Siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve kar amacı gütmeyen bir çok kuruluşunda ihtiyacı olan bir şey reklam. Reklamın yazılı, görsel, hareketli, iki boyutlu, üç boyutlu birçok çeşidi olsa da, bu yazımızda biz sizlere Ankara Dijital Baskı Fiyatları çeşitleri ve fiyatlarıyla ilgili genel bir bilgi vereceğiz.Ankara Dijital Baskı Fiyatları.

Ankara Dijital Baskı Fiyatları

Teknoloji hayatımızda birçok şeyi daha kullanılabilir ve daha kompakt bir hale getirmektedir. Çağımızda gelişmekte olan ülkerin ve firmalara baktığımız zaman dijital baskı ve reklam ile öne çıktıklarını görmekteyiz.Eskiden matbaalarda bulunmayan ya da bulunsa da oda kadar yer kaplayan makineler bugün teknolojik gelişmeler sayesinde hem her evde bulunabilecek ve alım gücüne uygun bir şekilde kullanıma sunulmaktadır.Bu yüzden dijital baskı sistemleri ile hızlı ve daha düşük maliyetlerle karşılaşmaktayız.

Dijital baskının tarihsel gelişimini yakın tarihte birçoğumuz kendi gözlemlerimizle yaşadığımız çevreden gördük. Teknolojik gelişmeler hayatımızda her alanı etkilediği gibi reklamcılık sektörünü de ziyade bir şekilde etkilemiş ve reklamcılık bakış açısını baştan aşağı değiştirmiştir. Bu açıdan artık reklam vermek, büyük şirketlerin ve firmaların yanı sıra hemen her işletmenin sıkça kullandığı bir araç haline gelmiştir.Reklamsız hiç bir yere gelinmediğini görmekteyiz.

Dijital baskı çeşitleri genel olarak iç mekan ve dış mekan baskıları olarak ikiye ayrılabilir. Bizim ele alacağımız kısım daha ziyade dış mekan dijital baskıları olacak.
Dış mekan dijital baskı çeşitleri genel olarak şunlardır; vinil dijital baskı, folyo dijital baskı, mesh dijital baskılı vinil, one way vision dijital baskı, dijital baskılı cast folyo, dijital canvas baskı gibi.Branda baskı,poster baskı,etiket, baskes folyo,cam folyosu,folyo kesim gibi türleri vardır.

 

Ankara Dijital Baskı Fiyatları

Vinil Dijital Baskı

Bu baskı çeşidinin ışıklı ve ışıksız iki tür çeşidi bulunmaktadır. Vinil baskının diğer adı ise brandadır. Vinil dijital baskının bir diğer ismi ise branda baskıdır. Vinil dijital baskının ışıklı çeşidini hemen her gün görmeyenimiz yoktur. Bu baskı mağazaların dış cephe dizaynında kullanılan altta florasan lamba üzerine Vinil PVC (Polivinil klorür) malzeme kullanılarak uygulanır. Işıksız olanı ise sıklıkla afişlerde, billboardlarda, tabelalarda ve dış cephe reklamlandırmalarında kullanılır. Dış mekanda sıklıkla kullanılan bu reklam türü maliyet açısından çok uygun fiyatlara hizmete sunulmaktadır.Cephe ve tabale üzerinde kullanılan vinil çeşitleri ve değişik gramajları vardır.Branda baskısı Ankara.

Billboard :

Billboard İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı ilan panosu demektir. Billboardlar özellikle büyük şehirlerde kullanmaya başlanmış olup artık ülkemizde hemen her yerleşim yerinde rastlamak mümkün. Billboardın kullanım amacı sosyal yaşam alanlarının yoğun olduğu konumda, tabiri caizse çok kişiye sesini duyurabilecek bir alanda görsel reklam sağlamaktır. Billboardın avantajı reklam ürününün, görsel ifadesinin boyutsal olarak geniş ve büyük bir şekilde sunulmasıdır.

Billboardların etkisi billboard için hazırlanacak reklamın içeriğine, billboardın konumuna bir benzer bir çok çeşitli faktörlerden etkilenmekte ve başarılı hazırlanmış bir billboard reklamları işletmelere çok büyük katkılar sağlamaktadır. Bunun en büyük örneklerinden biri İstanbul’un her köşesi de bulunan billboardlardır.

Afiş:

Afiş kelime anlamı itibariyle bir şeyi tanıtmak; bir ürünü, fikri, duyuruyu insanlara ulaştırmak için kullanan araçtır. Afişler de diğer birçok reklamlar gibi çeşitlere ayrılmaktadır ve en eski reklam materyalleri arasında yer alır. Afiş reklam açısından çok ekili ve eski bir uygulama olmakla beraber kullanım kolaylığı yönünden ve ekonomik olması açısından çok tercih edilmektedir.