Ankara membrane switch

Ankara membrane switch

Ankara membrane switch: Devreyi açıp kapamak için kullanılacak olan elektrik switchidir. Mekanik switchler bakır ve plastik parçalardan oluşurken Membrane switchler PVC gibi özel maddeler Membrane switch, esnek folyo tuş takım nedir?

Bir diğer adı membrane switch giriş için kullanılacak olan normalde açık elektrik kontak sistemi olarak çalışan makinanın bir parçasıdır.

Gelişmekte olan teknoloji ve malzeme bilimi sayesinde anahtarlama için kullanılacak olan elemanların evrimindeki en kullanışlı güncel tasarlanmış ürünlerdir. Bir çok fonksiyonel işlem için kullanılan bir membrane switch, teknolojik ve ergonomik seviyeleri sayesinde, rakam teknolojisinin kusursuz bir şekilde gelişmesine sebep olmuştur. Elektronik tasarım makinalarda iletişimin analog yöntemlerden sayısal yöntemlere geçişine borçludurlar.

Sürekli artmakta olan montaj sıklığı ihtiyacı, cihazların kendisine özgü ön panel dizayn olanağı ve aşağıda sıralanan membrane switch özellikleri:

Membrane switch sayesinde çağımızda montaj süresi kısalmaktadır ve makinaların kendisine has ön panel tasarımlarının ortaya çıkmasına sebep olur. Membrane switch’lerin bizelere getirdiği özellikleri şu biçimde sıralaya biliriz.

Ankara membrane switch firması olarak, ekonomik fiyat aralığı, Hızlı ve kolay montaj edilmesi. Mikroişlemcilere ayak uyduran konfigürasyon. Yukarıda saymış olduğumuz özellikler eski tip klavye üstündeki butonlardan, esnek tuş takımlarına geçişin nedeni olmuştur. Esnek tuş takımları katmanlardan oluşmaktadır. Standart bir üründe dört adet katman bulunur.
Temel Devre Katmanı üzerine basılır.

Membrane switch tuş takımı kullanıcıların elektronik aletlere komut göndermesi için pratik bir aracıdır. Dokunmatik ekran, pvc klavye kontrol sistemleri ve membrane switch etiket sistemleri ürünün en çok kullanıldığı alanlardır. Bu sistemlerin kolay kullanım tarzları ve şık görünümlerinin yanında uygun maliyetleri da üreticilerin membrane switchlere olan talebini artırmıştır. Elektronik kontrollu tüm sistemlerde kullanılıyor.

MEMBRANE SWITCH AVANTAJLARI

• Panel ve Tuşların tasarımında sınırsız alternatif ve estetik görünüş
• Su, nem ve rutubetten korunma
• Tozdan ve hava şartlarından etkilenmeme
• Tuş vuruş sayısı yüksek ve uzun ömürlü olması
• Kolay ve çabuk temizlenme olanağı
• Arkadan baskı dolayısı ile yazı, rakam ve sembollerin silinme olmaması
• Kabartmalı üretimlerde kalınlığın ince olması
• Montajın basit ve kısa sürece yapılabilmesi
• Metal Dome’lu kabartmalı panellerde tuşa basma hissinin belirginliği
• Kabartmalı üretimlerde kalınlığın ince olması