Ankara Ostim Etiket Firması

ALÜMİNYUM ETİKET
ALÜMİNYUM ETİKET
METAL ETİKET ANKARA OSTİM

Ankara Ostim Etiket Ve Baskı

Otomotiv, elektronik, makine ve kimya sanayi, beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan etiketlerdir. Maruz kaldıkları ortam koşulları ve kullanım alanları itibariyle sağlam ve dayanıklı olması gereklidir ve uzun ömürlüdürler. Yapıştırılan ürünün içeriği veya etkileşimde oldukları kimyasallara karşın oldukça kalitelidirler.Her türlü ağır şartlara adapte olacak şekilde tasarlanmalı ve üretilmelidir. Birçok sektörde kullanılan kimyasal maddeler ve ürünler insanlar için tehlikeli durumlara yol açabilir. Kimyasal maddelerin, depolama ve taşıma durumunda etkileşim içerisinde olduğu alanlara yönelik gerekli bilgilendirilmedirler.Uyarıların etiketlerin üzerinde yazılı olması gerekmektedir. Aynı şekilde kullanılan etiketin de kimyasalların yaratabileceği bu zararlı etiketlere karşı diren sağlayabilmesi önemlidir. Elektronik ve makine sanayide kullanılan endüstriyel ürün etiketlerin zamanla soyulup üzerindeki ilgili talimatların okunmaz hale gelmesi büyük tehlikeleri de beraberinde getirebilir. Söz konusu olumsuzlukları engellemek için hem baskıda kullanılacak ham maddeler hem de baskıdan sonra etiketler çeşitli testlere tabi tutulur. Çıkan test sonuçlarına göre uygulanacak alan için en doğru etiket çözümüne ulaşılır.

Ankara Ostim Etiket Firması

Puntolama, vidalama ya da çift taraflı bant ile makinaya montaj yapılır. Sıcaklık, Yağ, Vibrasyon , Kalibrasyon ve Çeşitli kimyasallara dayanıklı olarak özel baskı yöntemleriyle üretilmiştir. Ağır koşullarda yıllarca kalitesini kaybetmeyen kullanılacak yüzeye göre baskı ve montaj belirlenen etiketlerdir. Metal Etiket Avantajları Nelerdir.Üretim aşaması ve montajı kolaydır, zamandan tasarruf sağlar.

Ankara Ostim Etiket Firması olarak Geçmiş dönemlerde hazırlanmakta olan etiket çeşitlerine bakıldığı zaman da görülebileceği üzere makine etiketleri söz konusu olduğu zaman firmaların karşılarına yalnızca bilindik tarzlardaki etiket modelleri çıkıyordu. Böyle olunca da birçok firma ne kadar istese de yalnızca hali hazırda üretimi yapılmakta olan makine etiketlerini inceleyerek bunların içinden seçimlerini yapmak zorunda kalıyorlardı. Bu etiketlerin büyük bir kısmı doğru materyallerden üretilmediği için de üretildikten çok kısa bir sonrasında makinenin üzerinden düşmekte ya da yıpranarak okunmaz bir hale gelmektedir. Firmalar da bundan dolayı belirli aralıklar ile bu etiketleri kontrol ederek gerekli gördükleri takdirde yeniden makine etiketi hazırlattırmak zorunda kalabiliyorlardı.apılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında etiketler asla istenilen performansı ortaya koymayacaktır. Bunun üzerine de ya firmanın logosu ya da makine ile alakalı gerekli bilgiler dikkatli bir şekilde yazıldığı takdirde makine etiketleri tam olarak istenildiği gibi hazırlanmış olacaktır. Çok kısa sürede hazırlanacak bu etiketler ile tanıtım işlemleri gerçekleştirilmiş olmaktadır.