Araç Giydirme Ankara

Araç Giydirme Ankara

Araç giydirme Ankara: araç üzerine uygulanmakta olan firmayı yansıtan reklam tanıtım çalışmasına, Reklam piyasasında “Araç Giydirme (Araç Kaplama)” denir. Araç giydirmeyi yapacak olan işletmenin bu konu da deneyimli olması son derece önemlidir. Aracınıza zarar vermeden ve hatasız şekilde kaplamanın yapılması gerekir. Daha sonrasında reklam tanıtım değişikliği veya reklam tanıtımın sökülmesi esnasında aracın kaplanmadan önceki haline dönebilmesi gerekiyor.

Ankara Araç Giydirme de Kullanılan Folyolar

Reklam piyasasında reklam tanıtım yapılabilecek çok fazla alan bulunur. Televizyon, Radyo, Gazete, Dergi, Tabela, Billboard, v.S. Bu çeşitliliğe çok daha fazla örnek ekleyebiliriz. Televizyon, Radyo, Gazete reklam tanıtımları hem zaman açısından hem de fiyat açısından firmaları zorlamaktadır. Damla reklam olarak fiyat ve hedef kitle açısından Araç Giydirmenin önemli bir reklam tanıtım kalemi olduğunu düşünüyoruz.

İster şahsi aracınız olsun ister Ankara etiket firması aracı olsun devamlı trafikte olacağından gezici reklam tanıtım tabelanız olacaktır. Bu nedenle Araç Giydirme önemlidir. Araç Giydirme için ayıracağınız bütçe Televizyon, Radyo, Gazete gibi reklam tanıtım kurumlarına verdiğiniz bütçenin çok altındadır.

Araç Giydirmenin Reklam Katkısı

Ankara da araç giydirme için bir defa ödeyeceğiniz bu ücret karşılığında aracınızın üstündeki reklam tanıtımı 5-7 yıla kadar kullanabilirsiniz. Sonrasında renklerinde solma oluşacaktır ve giydirme işlemini yenilemek veya sökerek aracı eski haline döndürmeniz gerekecektir. Görüldüğü üzere bir defa ödeme yapmış olduğunuz reklam tanıtımı 7 yıla kadar kullanabiliyorsunuz. Firma araçları olup ta Araç Reklamı yaptırmayanların sayısı günden güne azalmaktadır. Bu da Araç Giydirmenin ne kadar başarılı olduğunun bir kanıtıdır.

Cast Folyo

Araç Giydirme yapılacaksa tartışmasız tercih edilmesi gerekli olan üründür. Özelliği çok ince ve çok esnek olmasıdır. Eğer giydirilecek araç kanallı ise Cast folyoya baskı yapılması gerekiyor aksi taktirde sıcaklığının düştüğü anda veya sıcaklık arttığı anda, sıcaklık ile yapıştırılan yüzeylerin atma yapmış olduğu görülmektedir..

Yarı Cast Folyo

Yarı Cast Folyo olarak bilinen bu malzemeler esasında uzun ömürlü (5-7 senelik) malzemelerdir. Uzun ömürlü düz yüzey malzemesi olmasından dolayı ismi Yarı Cast Folyo olarak belirlenmiş. Bu malzeme Araç Giydirme Ankara ada kanalların olduğu bölgeler de kullanılamaz.

Düz Yüzey Folyosu

Düz Yüzey Folyosu, araç yüzeyinin dümdüz olması koşuluyla tercih edilebilir. Genellikle kamyonet kasaları, tırların dorselerinde kullanılır. Bu yüzeylere uygulama yapılmadan önce yüzeyin çok temiz olması gerekir. Bu malzemenin yapışkan kuvveti Cast Folyolara istinaden çok daha zayıf ve özelliksizdir.