bas-kes nedir?

baskes folyo

baskes folyo
Dijital baskı makinalarında basılan ürünlerin, yine aynı makinada veya optik okuyuculu folyo kesim makinalarında sadece ürün kalacak şekilde etrafındaki fazlalıkların (dekupe) kesilme işlemidir.

BAS-KES NEDİR?

Dijital baskı makinelerinda basılan ürünlerin, yine aynı makinada ya da optik okuyuculu folyo kesim makinelerinda yalnızca ürün kalacak şekilde etrafındaki fazlalıkların (dekupe) kesilme işlemidir.

BASKES NEREDE KULLANILIR?

Baskes sistemi Daha çok ufak ölçülü az edetli etiket tarzı ürünler için tercih edilsede. Büyük ölçüler içinde bu sistem kullanılmaktadır. Kısaca Baskesin kullanım alanını sınırlayamayız.

BASKES NASIL YAPILIR?

Grafik tasarım işlemleri bittikten sonra ürünün baskı makinesi gönderilmesi ile işlem başlar. Baskı makinesinın baskes özelliği var ise baskıyı yaptıktan sora kesiminide yapar ve çıkartır. Baskes özelliği yok ise baskı makinesindan çıkarılan ürün optik okuyuculu folyo kesim makinesina yerleştirilir. Baskının dizim şekline göre hazırlanmış şablon ile kesimi yapılır ve çıktıktan sonra etrafındaki fazlalıklar alınır işlem tamamlanmış olur

BASKESTE NE TÜR MÜREKKEP KULLANILIR?

Baskeste mürekkebin cinsi ve türü ayırt edilmez. Sonuç olarak kesilecek olan folyo olduğu için mürekkebin bir önemi yoktur.

BASKESTE NE TÜR MALZEME KULLANILIR?baskes nedir?

Baskes adındanda anlaşılacağı üzere baskı folyosu üstüne yapılan baskı işleminden sonra yapılan kesim işlemidir. Geri kalan bütün folyoların kesim işlemi folyo kesim sınıfına girmektedir. Renkli folyo, Gümüş Yaldız Folyo, Metalize Folyo v.B. Gibi.

BASKES NASIL KORUNUR?

Dış mekan baskı makinelerinda yapılan baskısının korunmaya ihtiyacı yoktur. Sadece ömrünü uzatmak amacı ile laminasyon çekmeyi öneririz. Fakat içmekan baskı makineleri su bazlı olması nedeni ile yapılan baskıya kesinlikle laminasyon çekmekgerekmektedir.

BASKES İÇ ve DIŞ MEKANDA KULLANILIRMI?

Evet baskesi hem iç hem dış mekanda kullana bilirsiniz Bas-kes nedir?

BASKES TE KAÇ ÇEŞİT KESME SİSTEMİ VARDIR?

Ürünü dijital baskı makinelerinda basıp. Baskı bitiminde aynı makinada kesme sistemi dışında. Baskı makinelerinda basıp optik okuyucu folyo kesim makinelerinda kesme işlemini gerçekleştire biliriz. Bas-kes nedir?