Lazer Markalama Nedir?

lazer markalama

 Lazer Markalama Nedir?

Markalama işlemini kısaca tanımlamak gerekirse bir

çeşit oymacılık işlemi olarak tanımlayabiliriz.Yada lazer ışınları ile cismin üzerini kazımada diyebiliriz.

Lazer Markalama Uygulamasının Kullanıldığı Alanları

Lazer markalama nedir ve kullanım alanları. İşlemini bir çok metaryel üzerinde (metal, plastik, sert madenler, ahşap,deri,cam vb..) markalama işlemini hızlı yüksek kalitede ve sessizce uygulayan bir yeniliktir. Lazerle markalama işleminde her çeşit harf, rakam, 2D kodlama, sembol, barkot,görsel ve  logo’ların markalama işlemini pratik bir şekilde yapıyoruz.

Lazer markalama sistemimiz 5 mikron çözünürlülüğü ile medikal sektöründe medikal gereçlerin 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak markalanmasına olanak sağlamaktadır. Markalama teknolojimiz ile birçok sektöre hizmet vermekteyiz. Medikal, otomotiv, kalıp, elektronik, promosyon, savunma sanayi, iletişim, makina vb. bir çok sektörde hızlı ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Lazer Markalama’nın Faydaları

Lazerle Markalama işlemi bir çok sektörde imalatçıların tercihi haline gelmiştir bunun nedeni ise lazer markalama işlemi uygulanan metaryale ayrı bir kalite katar. Görsel açıdan temiz ve gösterişli bir işlemdir. Diğer bir nedeni ise lazer markalama teknolojisi getirdiği yeniliklerdir. Hem zaman hem fazla malzeme sarfiyatını ortadan kaldırarak maliyet oranını ciddi ölçüde düşürür.

Lazer markalama teknolojisini kullanarak, logo, desen, yazı gibi dilediğiniz veriyi metal, plastik, folyo, pleksi glass, ahşap ve deri üzerine uygulanır.Yüksek hızla istenilen hassasiyette, görselliğini asla kaybetmeyecek şekilde markalıyoruz. Makina parkımızda bulunan markalama sistemleri ile işlem yapılacak sektörler şu şekildedeir. Otomotiv, makina, kalıp, elektronik, promosyon, medikal, tekstil aksesuarları, barkotlama. Etiket gibi birçok sektöre istenile kapasitede, hızlı ve kesintisiz fason hizmet vermekteyiz.

Makina özellikleri

  • 30 watt yüksek hız ve frekans fiber lazer
  • Galvo kafa 120×120 mm tarama alanlı yüksek kaliteli lens
  • Opsiyonel 240×240 markalama alanı
  • Kullanışlı software-Türkçe
  • Hızlı markalama Kırmızı ışık lazer (pilot lazer) dahil
  • Düşük işletme maliyeti
  • Bakım giderleri minimuma indirilmiş lazer ve optik sistem
  • Daha güçlü ve daha hızlı oyma

Bu metaller için uygulanan bir işlemdir. Üretilen işaretlerin büyük çoğunluğu siyahken, tavlama ile yüzeyin altında meydana gelen oksitlenme renk değişikliğine yol açacaktır. Renk, ısı seviyesine bağlı olacaktır, ancak tipik renkler siyah ,sarı, kırmızı ve yeşildir.

Karbonlama, köpürme gibi benzer bir şekilde çalışır; sonuçta, tipik parlak yüzeylerde güçlü kontrastlar üretmeye yardımcı olur. Lazer, çalıştığı alanı ısıtır, oksijen veya hidrojen gibi gazlar yayar. Onun sonunda, daha yüksek bir karbon konsantrasyonuna sahip karanlık bir alan bırakılacak.