LEKSAN ETİKET ÖZELLİKLERİ

leksan etiket özellikleri

Aşağıdaki yazımızda Leksan etiket özellikleri konusundan bahseceğiz. Polikarbon malzeme üstüne uygulanmakta olan baskı teknikleriyle oluşturulabilen etiket çeşidi olan leksan etiketler otomotiv ve elektronik sektörü önde gelmek üzere bir çok farklı sektörde tercih edilir.

Leksan etiket çağımızda bir hayli gelişmiş ve teknolojik baskı teknikleriyle hazırlanmakta olup uygulanmakta olan baskı kullanılacak olan özel yapıştırıcı ve polikarbon malzeme arasında kalmasından dolayı dış etkilerden etkilenmez.

Leksan etiket özellikleri Hakkında bilgiler

Leksan etiketlerin seçilmesindeki en önemli nedenlerden birisi de bu özelliğiyle bir hayli dayanıklı olması ve uzun zaman kullanılabilmesidir. Leksan etiketler dayanıklı olması özelliğiyle makinelerin ön panellerinde de tercih edilir.

Ayrıca bu tip etiketlere ters yüzeyden baskı yapıldığından boyanın kazınması veya çıkması da mümkün değildir. Özellikle de uyarı ve uyarı amaçlı hazırlanan etiketlerde renklerin kalıcı olması son derece önemlidir.

Kullanılması tercih edilen sektöre ve alana göre değişik kalınlıklarda hazırlanabilmekte olan leksan etiketler ısıya, kimyasal maddelere, darbelere ve neme karşı bir hayli mukavemetlidir. Özellikle de su ve nemden etkilenmemesi makine ön panellerinde ve elektronik piyasasında kullanılmasında çok önemli yer tutar.

Leksan etiket özellikleri arasında uyarı ve ikaz işaretleri, talimatnameler için de sık olarak kullanıldığı için renklerin kalıcılığı ve solmaması etiketteki bilgilerin okunabilmesi için önemlidir. Estetik bir yapısı olan Leksan etiket özellikleri bir yapıştırıcıyla sağlam bir biçimde yapıştırılmakta olup dış etkilere karşı da bir hayli mukavemetlidir.

LEKSAN ETİKET İÇİN BASKI ÇEŞİTLERİ

Yaygın bir kullanım alanı olan leksan etiket çok amaçlı olarak kullanılmakta ve hazırlanırken iki farklı tipte baskı uygulaması tercih edilir. Bu uygulamalardan biri renk geçişleri ve üç boyutlu resim uygulamaları için tercih edilen UV dijital baskı yoludur.

Diğeri ise renkleri daha canlı ve daha uzun ömürlü olduğu için kullanışlı olan ve daha çok tercih edilen serigrafi uygulamasıdır.

Reklam, uyarı veya bilgi için kullanılacak olan leksan etiketlerde renklerin solmaması çok mühimdir ve bu sebeple de serigrafi uygulaması piyasada daha çok kullanılacak olan bir yoldur.

Ayrıca bu yolla uygulanmakta olan baskı iç yüzeyde kalmakta ve dolayısıyla kolaylıkla deforme olmamaktadır. Leksan etiketler ister dış ister iç mekanlarda, istenen ebat ve boyutlarda hazırlanarak kullanılabilmektedir.