LEKSAN (LEXAN) ETİKET NEDİR?

lexan etiket
lexan etiket
Baskı şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasına uygulanır bu sayede dış etkenlerden zarar görme olasılığı yoktur. Bu yüzden rengi hiç bir zaman solmaz. Serigrafi tekniği ile gerçekleştirilir. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimler basılır.

LEKSAN (LEXAN) ETİKET NEDİR?

PVC ve Leksan etiketler, özellikle elektronik sanayiinde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. PVC – LEKSAN etiketler makine ön paneli veya tanıtım etiketi olarak da talep görmektedir. Şeffaf (transparan) malzemeye ters yüzeyden baskı uygulanmış olduğu için PVC – Leksan etiketler dış etkilere karşı çok dayanıklı bir metal etikettir. Pvc etiketlere çok renkli baskı uygulanabilmektedir.

Şeffaf (transparan) malzemeye ters yüzeyden baskı uygulanır ve baskı yüzeyiyle temas olmadığından baskıda solma, silinme, çizilme, kararma v.b. Problemler olmaz. Kağıt bazlı olmamayışı sayesinde sıvıyı emmez ve sıvı üzerinden akar gider ve hiçbir etki bırakmaz. Zengin renk çeşitleri ile çok renkli baskı uygulanabilmektedir. Leksan etiketin uygulaması yapılacak yere montajı söz konusu olduğunda leksan etiketin arka yüzü baskı işlemi tamamlandıktan sonra çift taraflı bant ile kaplanır ve montaj esnasında bantın yüzü banttan ayırılarak montajı yapılır. Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır.LEKSAN (LEXAN) ETİKET NEDİR?

Neden leksan etiket tercih edilir?

•Isıya ve güneş ışınlarına karşı dirençlidir.
•Montaj kolaylığı sağlar.
•Tüm hava şartlarında kullanılabilir.
•Seri Numarası ve İmal yılı bilgilerin bulunması
•Etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenelebilir.
•Uzun ömürlüdür.
•Görsel olarak değer katar.

LEKSAN (LEXAN) ETİKET NEDİR?

Her türlü yüzeye uygulanabilir. Kalıp baskı mantığıyla elde edilir her renk için ayrı kalıp kullanılır, Selülozik tip boya kullanıldığından oldukça uzun ömürlüdür ancak deniz tuzu, tekne ve feribot etiketleri gibi çok ağır şartlarda çalışması gereken alanlarda tavsiye edilmez. Güneş ışığı ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır. İstenilen renklerde uygulanabilir. Metal, pvc, plastik, leksan, film vb. malzemelere direkt olarak uygulanabilir.

* Metal, plastik, pvc, leksan vb. tüm etiket tiplerinde kullanılabilir

Ankara Leksan Etiket, Membran Switch