metal lazer markalama

lazer markalama ankara

lazer markalama ankara
lazer markalama ankara lazer kazıma yenimahalle lazer kazıma ostim metal markalama ahşap markalama plastik markalama

Metal Lazer Markalama Nedir?

Bilindiği gibi teknikte markalama: Kağıt üzerindeki çizilen teknik resmi, gerekli aletleri kullanarak işlenecek parça üzerine çizme işlemidir. Lazer markalama: Lazer kullanılarak çeşitli nesnelerin etiketlemesinin yapıldığı metottur. Lazer markalama prensibi, lazer demetinin optik aynalar tarafından yönlendirilerek nesnelerin üzerine vurmasıyla olur.

Lazer Markalama İle Ne Yapılır?

 • Boyalı yüzey malzemesini kaldırarak şekiller yapılması.
 • Kağıt , tahta , ağaç ve polimerlerin yüzeylerini kömürleştirme
 • Plastik malzemeler içerisindeki boyalı maddeleri beyazlatma
 • Plastik ve metale istenilen görseli kazıma işlemi

Lazer ışın demeti; çok hızlı hareket eden iki tane aynaya bağlı galvo motor tarafından hızlı yazıların yazılması, sembollerin yapılması, bar kodların ve diğer grafik işlemlerin yapılmasıdır. Bunun yapılması için iki tane yöntem kullanılmaktadır. Birincisi vektör veya kafes tarayıcısı kullanarak yapılır.

Burada lazer ışını hareket etmektedir. İkincisi ise iş parçası hareket ettirilerek yapılmaktadır. Bu yöntemdeyse basit hızı iş parçasının hızına bağlıdır ve esnek değildir.

Metal Lazer Markalama Ankara

Lazer markalama diğer markalama teknolojileri ile karşılaştırıldığında, mürekkepli yazıcı veya mekanik markalamadan avantajı, çok yüksek işleme hızı, düşük işletme maliyeti, devamlı yüksek kalite, otomasyon sisteminde çok esnek olarak yapılması ve çevreye yan etkisi olmaması şeklinde sıralanabilir.

Markalama teknolojilerin karşılaştırılması

Avantajları:Lazerlerin yapıldığı metotları geleneksel markalama ve etiketleme metotlarıyla karşılaştırdığımızda çeşitli avantajlar sunduğu görülür.

 • Yüksek kaliteli, kalıcı temiz markalama,
 • Metot yüzeyle temas etmediğinden karakter bozulması yoktur,
 • Üretim sistemlerine kolayca entegre edilebilirler,
 • Yüksek hızlıdır,
 • Takım değiştirme ve takım aşınması yoktur,
 • Kalibre – yüksek doğruluk,
 • Yüksek sıcaklık direncinde takım aşınması olmaması.

Markalama Nedir?

Markalama işlemini kısaca tanımlamak gerekirse bir çeşit oymacılık işlemi olarak tanımlayabiliriz.

Lazer Markalama Uygulamasının Kullanıldığı Alanlar

Lazer markalama işlemini bir çok metaryel üzerinde (metal, plastik, sert madenler, ahşap vb..) markalama işlemini hızlı yüksek kalitede ve sessizce uygulayan bir yeniliktir. lazerle markalama işleminde her çeşit harf, rakam, 2D kodlama, sembol, barkod, logo’ların markalama işlemini pratik bir şekilde yapıyoruz.

Lazer markalama sistemimiz 5 mikron çözününürlülüğü ile medikal sektöründe medikal gereçlerin 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak markalanmasına olanak sağlamaktadır. Markalama teknolojimiz ile birçok sektöre hizmet vermekteyiz medikal, otomotiv, kalıp, elektronik, promosyon, makina vb. bir çok sektörde hızlı ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Lazer Markalama’nın Faydaları

Lazerle Markalama işlemi bir çok sektörde imalatçıların tercihi haline gelmiştir bunun nedeni ise lazer markalama işlemi uygulanan mataryele ayrı bir kalite katar görsel açıdan temiz ve gösterişli bir işlemdir. Diğer bir nedeni ise lazer markalama teknolojisi getirdiği yenilikler ile hem zaman hem fazla malzeme sarfiyatını ortadan kaldırarak maliyet oranını ciddi ölçüde düşürür.

 

Ankara Lazer Kazıma

Ankara Lazer Markalama

Lazer Yenimahalle

Lazer markalama ostim

lazer markalama sincan

metal lazer markalama etimesgut