Rezopal etiket nedir nerelerde kullanılır

Rezopal etiket nedir nerelerde kullanılır

Bu makalemizde Rezopal etiket nedir nerelerde kullanılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Rezopal etiketler genelde Avrupa menşei malzemeler olarak karşımıza çıkar. Kat kat renk katmanlardan oluşurlar. Cnc fotoğraf veya lazer kazıma işlemiyle kazıma metotları yapılır. Kazıma işleminden hemen sonda yüzeyinde bulunan deriler kazınır.

Alt kısımda bulunan ana renk ortaya çıkar. Yazdırma işlemi de bu biçimde bitmiş olmaktadır. Bunun standart olarak bir çok renkleri şirketlerde mevcut olarak bulunmaktadır. Genellikle makine üzeri talimat ve sembol etiketlerinde, yat, gemi, tekne tüm bilgilendirme etiketlerinde, otomotiv alanında, yaka kartı, tabelalar, ödül plaket ve elektrik panoları etiketlemede kısacası bir çok alanda rahatça kullanılır.

Rezopal etiket nedir

Boyutları 610 mm ve 1238 mm aralığındadır. içinde yer alan kazıma plakaları çift katmanlı plastik levhalardır. Bu plakalar lazer veya mekanik kazıma metotları ile kazınabilir. Kazıma işlemiyle beraber ilk katmanlar aşındırılmış olur ve alt katmanda yer alan ikinci renge ulaşılır. Rezopal Etiket Ankara da üretilmektedir, bu nedenle çift renkli bir görünüm elde edilmiş olunur.

Bu markalama üzerine kolayca istenen logo ve yazı çalışması yapılabilir. Rezopal Etiket Gemiler kumanda panellerinde ve tüm bilgilendirme levhalarında kullanılıyor. Gemi etiketi olarak istenen renk ve şekilde yapılmaktadır. Malzeme özellikleri mat ve yansıma yapmaz. Uv ışınlarına bir hayli dayanıklı ve mikro yüzey akriliktedir. Lazer ya da pantograf kesime ve kazıma uygun işleme şekline sahiptir. Kalınlık 0.5 milimetre-0.8 milimetre aralığındadır.

Üretim sırasında 2 katmandan üretilen Rezopal 0.1 – 0.3 milimetre el kalınlığına sahip levhadır. Yapılan tasarım lazer markalama cihazı kullanılarak etiketin üst renkli katmanını aşındırır(oyma). Böylece renk farklılıkları ortaya çıkarak şık ve fark edilir ürünler elde edilir. Renk alternatifleri olan bir üründür.

  • Lazer markalama tekniğiyle yapılan etiket, buton, pano ürünleri markalama ayarına göre 0.003 – 0.005 derinlik kazanırlar
  • Silinme, solma gibi dış etkilere mukavemetlidir.

Rezopal Etiket Kullanım Alanları

Rezopal etiket lazer markalama yöntemiyle üretilen bir üründür.

Rezopal etikette boya veya baskı uygulaması yoktur. Pek çok etiket türünden bu yönü ile ayrılır. Üretim aşaması kolaydır; pratiktir ve renk yelpazesi bir hayli geniştir. Rezopal etiketler özellikle iç mekanlar için çok uygun seçimler olmaktadır. Bunun belli başlı sebebi ise çeşitli avantajlarına rağmen bu etiket türünün dış hava şartlarına karşı dayanıklı şekilde üretilmemesidir. Rezopal etiketler, yapılış yöntemleri ve kullanıldığı alanlar ile alakalı olarak yazıda ayrıntılı bilgi sunulacaktır.

Rezopal Etiket Nasıl Üretilir?

Rezopal etiketlerin hazırlanma yöntemi lazer markalamadır. Lazer markalama yönteminde malzemelerin lazer ışığı aracılığı ile etiketlenmesi söz konusudur. Malzeme kazınmaktadır ve altından bir renk çıkmaktadır. Kazınma neticesinde ortaya çıkan renk kullanılıyor. Lazer markalama yolu kullanıldığında boyama ya da baskı işlemi yapılmamaktadır.

Lazer markalama işleminin en avantajlı taraflarından birisi çok hızlı olmasıdır. Ürün bir hayli dayanıklı bir yapıya sahiptir. Dış mekan kullanımı için uygun olmasa da iç mekanlarda bir hayli gösterişli ve şık bir görüntü oluştururlar.

Rezopal etiket Ankara yapımında kullanılacak olan maddeyse çoğu zaman iki katlı dayanıklı özellikteki plastiktir. Bu madde özellikle iç mekan etiketleri için uygun görülmekte ve tercih edilmektedir. Rezopal etiket nedir nerelerde kullanılır sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

Rezopal Etiket Avantajları

Rezopal etiket kullanımının belirtilenlerden diğer bir takım özellikleri ve avantajlarından da söz edelim.

Bu etiket çeşidi için şu özellikler ön plana çıkar:

Rezopal etiket kimyasal bileşikler içermez.

  • Ağırlığı genelde 1,5 gram/ cm3 ‘ten yüksektir; bu da ürünün sağlamlığını yükseltir.
  • Mat bir yapısı vardır ve parmak izi tutmamaktadır.
  • Hammaddesi iki kat dayanıklı plastiktir
  • Lazer markalama yöntemiyle çok hızlı, boyasız ve baskısız olarak hazırlanabilir
  • Dış mekandan ziyade iç mekan kullanımı için uygundur
  • Seri üretim için çok uygundur