Uv Baskı Fiyat ve Özellikleri

uv baskı

uv baskı

Uv Baskı Fiyat ve Özellikleri nelerdir

Uv Baskı Fiyat ve Özellikleri ;diğer baskı türlerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca solvent baskı gibi sadece rulo malzemeye değil, sert ve düz yüzeyli malzemelerede  baskı yapılabilmektedir.

 Metal Kapı Ahşap Kapı, ahşap (sunta, mdf, laminant vb.), cam, seramik, metal, alüminyum, akrilik (pleksi), dekota, fotoblok, pvc gibi birçok sert malzemeye direkt baskı yapılabilir. UV baskı dış mekandaki hava şartlarına daha dayanıklı olup, solma, yıpranma gibi durumlar daha geç yaşanmaya başlar. İstendiği durumlarda üzerine vernik (lak) atılabilir.Lak uygulaması ile boyanın üzerine gelecek herhangi bi darbeden etkilenmez. Baskılı malzemeler ayrıca özel şekilli kesim yapılarak hem baskılı hem de şekilli görsel elde edilebilir.

U.V. (Ultraviole) Baskı Tekniği, Güneş Işığına Dayanıklılığı İle Baskı Çalışmalarının Kurumasını Kısıtlamak Amacı İle Kullanılır.Kurutma Süresini 1 Sn.’den Daha Az Süreye İnmesi Sağlar. Bununla Birlikte Boya Özelliğinden Dolayı Güneşten Solma Gibi Baskıya Zarar Veren Nedenlerin Ortadan Kalkmasını Sağlar.

Uv Baskı Fiyat ve Özellikleri Kullanım Alanları

UV Baskı Sistemi İle Gerçekleştirilen Baskı Malzemesi Su Gibi Maddelerden Etkilenmezler. Ofset Baskı İle Basılan Malzemelere Göre Daha Dayanıklıdırlar. Ve Çok Daha Uzun Ömürlüdür.

UV Baskı Sistemi Bir Çok Malzemeye UV Kurutma Sistemi Sayesinde İstenilen Oranda Renkle Rahatlıkla Ve Sorunsuz Baskı Yapılabilir. Kontrol Panel Etiketleri, Leksan Film, Kağıt, Şeffaf, Opak Çıkartma, Alüminyum  Etiketler. Ürün Üzerine Kullanma Talimatları Başta Olmak Üzere Geniş Bir Uygulama Çeşitliliğini Desteklemektedir. UV Teknolojisi Ve Baskı Yapan Cihaz Bir Çok Özel Ürün Üzerine Direk Olarak Baskı Yapmaktadır.

UV Baskı, Ultraviole baskı makinesi ile gerçekleştirilip kuruması hayli zor olan baskıların kısa sürede kurumasını sağlamaktadır. Aynı zamanda baskının güneşten ve dış etkenlerden solması gibi zararları bertaraf edebilmek adına da sıklık ile tercih edilmekte olan bir öteki baskı çeşidi olan Uv baskı, ofset baskı gibi baskılara nazaran daha dayanıklı olmaktadır.

Baskı renginin tutturulması ile ilgili da daha yüksek sonuçlar sergileyen UV Baskı ile sizlerde istediğiniz sonuçları elde edebileceksiniz. Sınırlı ürün yerine alüminyum etiketler ve şeffaf, opak çıkartma, kağıt ile panel etiketleri gibi uygulama çeşitliliğine sahip olması tercih edilmesinin önemli öteki nedenlerindendir.