alüminyum etiket imalatı ankara

metal etiket imalatı ankara

metal etiket imalatı ankara
Metal Etiket, bir üründe göze çarpan en önemli detaydır. Ürünün markası ve yapısı gibi özelliklerinin, markanın ve/veya firmanın kimlik bilgilerinin de öne çıkarıldığı metal etiketler diğer yandan bir reklam özelliği taşır. Bir ürünün uzun ömürlü olması önemlidir, ancak buna paralel olarak metal etiketinin de aynı ömre sahip olması gerekir. Bu nedenle çeşitli ebat ve kalınlıklarda üretilen metal etiketler, kırılgan olmayan, ısıya dayanıklı, her tür hava şartlarında boyası ve yazıları akmayacak şekilde üretilir.

Alüminyum etiket imalatı ankara

Metal Etiket

Metal etiket, genelde alüminyum üstüne yapılan fakat başka metaller üstüne de yapılabilen baskı türüdür. Metalin üstüne çeşitli renkler ve baskılar yapılarak hazırlanan metal etiket pekçok sektörde tercih edilir. Tercih edilmesinin en büyük sebebi ısıya ve tahribe karşı dayanıklılığıdır. Dayanıklılığının yanı sıra metal olması şık bir görünüm sunmaktadır bu etiket türüne. Çeşitli boyutlarda yapılabildiği gibi kırılgan değildir ve ısıya karşı dayanıklıdır. Metalin uzun ömründen mütevellit baskılarınız, etiketlerinizde uzun ömürlü ve kullanışlı olmaktadır. Bu sayede metal etiket yıllarca tahrip olmadan sizin yani firmanızın reklamını yapar yani sizi tanıtmaya devam eder.

Metal etiket ürünlerin lansmanını yapabilmenin yanı sıra makinenin teknik özelliklerini, gücünü üretim yerini, seri numarasını ve pekçok özelliğinin içerisinde bulunduğu bilgileri içerebilir. Metal etiket pekçok kullanım alanına sahip olup farklı boyut, ebat ve kalınlıkta mikron esaslı ölçekler ile pekçok çeşidi bulunmaktadır. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Çeşitli boyama teknikleriyle işletmenize uygun olacak biçimde dizayn edilip boyanır.

Fabrikalarda kullanılan logolar genelde metal etiket türüdür çünkü bu etiket türü sanayide var olan fiziksel tahrip gücüne yıllarca karşı koyabilir. Fabrikalarda her gün işçilerin ve makinelerin yarattığı fiziksel güç ve devamlı var olan her yerden tahrip, makinelerin ısısı hava sirkülasyonuna karşı koyabilecek güçte olan bir etiket türüdür metal etiket. Örneğin bir tersane yada gemicilik şirketini ele alalım. Var olan gemiler devamlı su ile fiziksel temas halinde ve bu tahribe yol açar. Bunu önlemek için paslanmaz metal ile yapılan baskı yapılabilir.

Alüminyum Etiket İmalatı Ankara Tercih Etme Sebepleri

Metal etiketi tercih etmek için pek çok sebep var. En çok kullanım alanı sanayi firmalarıdır. Çünkü metal etiket ısıya karşı oldukça dirençlidir. Metal etiket kırılgan değildir yani oldukça sağlamdır. Bunun yanı sıra üstündeki boya diğer etiketlere nazaran daha dayanıklıdır. Baskısında kullanılan boya yöntemleri bu etiketin üstündeki boyanın tahrip olmasını engeller. Montajı kolaydır metal etiketin. Sanayide bazı makineler oldukça zorlu koşullarda kullanılmaktadır; hal böyleyken bir de montajı zor olan etiketler seçmeniz durumunda iş bir hayli zor hale gelecektir.

Bütün hava koşullarında kullanılabilmesi bu etiket türünü seçmeniz için farklı bir avantaj. Ve metal etiket ürünün seri numarası, imalat yeri, imalat senesi, gücü gibi pekçok özelliği bizlere sunmaktadır. Son olarak uzun ömürlü olması metal etiketi seçmemiz için bir diğer neden.

Damla Reklam Olarak sizlere metal etiket piyasasında her alanda yardımcı olabilmek için kendi baskı makinaları ve kendi dizaynlarıyla sizin yönergeliriniz dahilinde hizmet sunmakatadır.

Ankara Metal Etiket İmalatı

Metal Etiket, özellikle işletmelerin ürünlerinin lansmanını ve özelliklerini, firma hakkındaki kısa bilgileri gibi açıklayıcı bilgilerin sunulması amacıyla kullanılmaktadır. Metal etiketler, müşteri isteğine göre istenen ebat ve kalınlıkta, istenen renkte üretilmektedir.

Alüminyum Etiket İmalatı Ankara